
Sähköskeittilauta SXT Board GT
Kevään 2020 uutuus sähköskeittilauta SXT Board GT
Toimintasäde noin 25 - 30 km
Laudan paino, ainoastaan 7 kg
Huippunopeus 42 km/h
Napamoottoritekniikka
Roiskevesitiivis IP 55 rakenne
Näytöllinen kämmenkauko-ohjain
Renkaat ovat helposti vaihdettavissa
Ammattiskeittaajien kanssa kehitetty
Tyylikäs
SXT Board GT dekki on erittäin joustava 8-kerroksisesta Hard Rock vaahterasta valmistetun rakenteen ansiosta. Dekin kokonaispituus on 94 cm ja se painaa vain 7 kg.
Erinomaisten ajo-ominaisuuksien takaamiseksi SXT Board GT on varustettu Caliber ™ II trukeilla. Edessä ja takana käytetään erityisesti SXT Board GT: lle suunniteltua 7-tuumaista MD-trukkia.
SXT Board GT sähköskeittilaudan molemmat harjattomat napamoottorit antavat 350 W akselitehon. Turbotilan yhteydessä ne kiihdyttävät tehokkaasti laudan 42 km/h huippunopeuteen. Turbotilaa voi käyttää jopa 30 sekunnin ajan ja se voidaan aktivoida uudelleen 30 sekunnin jäähdytysvaiheen jälkeen.
SXT Board GT sähköskeittilauta on roiskevesi- ja pölysuojattu IP55, eli laite on täysin pölysuojattu ja se kestää vesiroiskeita joka suunnasta.
Lue lisää SXT Board GT ominaisuuksista tästä.